K. Postlová: 
Jin jóga

02.01.2020

Kateřina Postlová 

Jin jóga vychází z učení tradiční čínské medicíny. Soustředí se na zjemňování, odevzdávání a příjetí se. Pozornost je na fyzické úrovni věnována působení na pojivové tkáně (vazy, šlachy, fascie, klouby), tedy ty tkáně těla, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. 

Jin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí.  Uvolňuje svaly, pracuje s fasciemi

Jin jóga přináší uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční očistě a k integraci meditace do praxe jógových ásan. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie.


Jemný styl jógy vhodný pro všechny stupně pokročilosti. Každý si v ní najde to, co právě teď potřebuje a hledá.  


Jin a jang neexistují odděleně. Při cvičení jin jógy napínáme a posilujeme současně i svaly a ovlivňujeme tak jangové tělesné tkáně. Způsob, jaký se jin jóga cvičí, však aktivuje primárně jinové tkáně /kosti, klouby, fascie/. Jin jóga nenahrazuje jangové formy jógy či jiného cvičení a sportu. Spíše je doplňuje a pomáhá vnášet do našeho života vyváženost a harmonii.

z festivalu Jóga a zdraví 2019
z festivalu Jóga a zdraví 2019

O mně: Jógu jsem si zamilovala až tak moc, že jsem se rozhodla učit se jógu od samotných indických mistrů. Absolvovala jsem 200 hodinový kurz na nejkrásnějším místě v Indii. 

Dnes pravidelně vedu hodiny jógy v Dýšině, Plzni, Červeném Hrádku a Losiné.