Slovo organizátorů: Proč Festival Zdraví II

28.12.2019

O pokračování festivalu jsem nemusela moc dlouho přemýšlet. Považuji za důležité opakovat lidem kolem se, aby se o své zdraví starali sami dokud jsou ještě zdraví. Je to snazší, nezabere to tolik času a stojí to i méně peněz. 

Příběhy, kdy lidi přišli o své zdraví, řeším ve svém obchodě s bylinnými produkty po celý rok. Obracejí se na mě, shání informace, hledají souvislosti.... Ale často nevědí, kde začít.

Festival Zdraví může být pro někoho ZAČÁTEK CESTY, pro jiné pokračováním CESTY K UDRŽENÍ ZDRAVÍ.


S podporou obce  Dýšina a firmy Bylinné produkty Maria Treben mohlo vzniknout pokračování úspěšného prvního ročníku Festivalu Zdraví. 

Cílem letošního ročníku je:

  • nabídnout doporučení lidí, kteří toho z oblasti zdravého životního stylu hodně vědí, mají zkušenosti a jsou ochotní se s námi o ně podělit. 
  • ověřit si, jak na tom se svým zdravím jsme, ať už měřením na certifikované váze, s nutriční terapeutkou nebo rukami fyzioterapeutů,
  • inspirovat se v rozličných oblastech zdraví, ekologie, aromaterapie, homeopatie, atd.
  • přijmout svoji zodpovědnost za své zdraví.


Festival Zdraví II je nevýdělečným projektem. Po uhrazení všech nákladů, budou zbývající peníze věnovány základní škole Dýšina.


Denně se stravujeme, denně rozhodujeme o svém zdraví. 

S každým jídlem, které pro svoji rodinu připravuji, řeším, aby nám pomáhalo zachovat zdraví, při tom nám chutnalo a bylo ještě rychle hotové :) :). Je to dost složité, protože potřeby rodiny se mění tak rychle, jak se mění věk dětí i rodičů :).

Vím, že toto trápí hodně maminek, které přemýšlejí co koupit nebo uvařit :). Z nejistoty nám může pomoci právě nutriční specialistka, která nabídne našemu stravování směr. 

 

Chůze - ideální pohyb, který lze provozovat celý život. 

Chodit se dá různě, ale teprve, když jsem začala cvičit Spirální Stabilizaci, začala jsem svoje tělo jinak vnímat. Tím, jak jsem začala mít své tělo pod kontrolou, mohla jsem si všímat jiných lidí. 

A když dnes vidím starší lidi chodit s holemi, které špatně drží, nebo děti, které špatně stojí, vím, že pozvat lektorku Spirální stabilizace, byla ta nejlepší volba.

Má touha je ještě větší. Byla bych ráda, kdyby Spirální Stabilizace se stala součástí zdravotního tělocviku dětí ve školách. Vím, že to jde, protože takové školy už jsou :). A je to důležité. Děti se méně hýbají a již v mladém věku trpí rozličnými problémy - jako je bolest zad, výhřezy plotének, migrénami, apod. 

Stres příčina nemocí až z 95 %. Stres zbavuje energie. Stres vyvolává negativní postoje a přináší konfliktní emoce. 

Stres. Dnes už nikdo nepochybuje, že je strůjcem celé řady nemocí. Stres může však i za jiné projevy, které bychom s ním nespojovali jako je ztráta energie, únava, podrážděnost, emocionální výbuchy, atd.

Stres brání regeneraci našeho těla a mysli. Neumíme mu odolávat, nemáme své tělo pod kontrolou.

Terapie RUŠ je jednou z cest, jak se zbavit strachu, vyřešit si křivdy, traumata, ale také jak získat pohodu, energii, vnitřní vyrovnanost, sebevědomí, sebehodnotu i radost ze života.

O mně: Jsem maminkou 3 dětí a na nejvýš je pro mě důležité, aby moje rodina byla zdravá, spokojená a šťastná. S narozením prvního dítěte jsem se vydala na naši společnou pomyslnou "cestu k udržení zdraví". Dnes vím, že to byla správná volba. Vážím si toho, že v rodině panuje zdraví, pohoda a radost :).